GAZDÁLKODJUNK OKOSAN!

MINDENNAPI PÉNZÜGYEK, PÉNZKEZELÉS, MEGTAKARÍTÁSOK, ÖNGONDOSKODÁS, PÉNZ A PÁRKAPCSOLATOKBAN, COACHING, MEDIÁCIÓ

CSALÁDI KASSZA 2.

SZÜLŐ-GYEREK KÖZÖTTI PÉNZKEZELÉS

Zsebpénz

Mikor, mennyit? Nincs általános recept.

Az iskoláskor kezdete tájékán érdemes elkezdeni kicsiben és beszéljük meg rendszeresen, hogy gyermekünk mire költi. Nyissunk mihamarabb Junior bankszámlát a nevére.

Ne fejezzük ki a rosszallásunkat, ha nem értünk egyet vele, csak mondjuk el, hogy mi hogyan tettük volna.

Jó, ha van egy heti/havi rendszeres zsebpénz. Ezen kívül lehet rendkívüli kiadásra vagy születésnapra, egyéb alkalomra is adni a nagyobb gyerekeknek.

Hagyjuk, hogy tűzzön ki valamilyen célt. Ha pl. szeretne egy gördeszkát, akkor gyűjtse össze a bekerülési ár felét és adjuk hozzá a többit jutalmul.

Ha mindent könnyedén megkap a gyerekünk, akkor nem biztos, hogy később meg fogja becsülni. Tegyen valamit érte!

Nyári munka szünidőben

Az így szerzett jövedelemmel rendelkezzen a gyermekünk saját maga, kivéve ha valami nagy pénzügyi gond van a családban.

Pénzkereső lett a gyermekünk

Eddig is tudtuk biztosítani a megélhetését, ezután is tudjuk, most azonban lazíthatunk egy kicsit a családi költségvetésen. De ne vegyük el a teljes keresetét, hagyjuk, hogy önállósuljon és megtanuljon bánni a pénzével! Jusson neki a saját kedvteléseire is, és gyűjtsön a jövőjéhez. Mert bizony nem könnyű dolog saját otthonhoz jutni!

Legyen saját önálló bankszámlája!

Az első egy-két hónap keresetét teljes egészében hagyjuk meg neki. Utána beszéljük meg vele, hogy mennyivel járuljon hozzá a családi költségvetéshez. Ne feledkezzünk meg róla, hogy egy felnőtt emberrel állunk szemben!

Jó, ha hozzájárul a lakás fenntartásának költségéhez. Ahány fős a család, annyi felé osszuk a költségeket, és a rá eső részt fizesse be a közösbe.

Az étkezéshez nem feltétlenül kell hozzájárulni. Ha nehéz a megélhetésünk, akkor kérjünk egy bizonyos összeget tőle, de a jövedelme felénél többet ne vegyük el tőle. Ruházkodjon a saját pénzéből!

Vannak olyan fiatalok, akik azért költöznek albérletbe, mert a szüleik a teljes fizetésüket elveszik. Megér ennyit a rossz kapcsolat a gyerekeinkkel?

Ha nem találjuk meg a közös hangot, akkor egy mediációs szakemberrel folytatott beszélgetés segíthet és a békesség is helyreáll vagy megmarad.

Hogyan támogassuk a már családot alapított gyermekeinket?

Ahogyan tudjuk, ahogyan telik tőlünk és amennyire szükséges. Ha megtehetjük, akkor támogassuk a lakáshoz jutásban, berendezés, háztartási gépek megvásárlásában. Nem muszáj áldozatot hozni értük. Ideje önállósulniuk.  Ne felejtsük el, hogy minden felnőtt ember felelős a saját sorsáért! Amit nem sikerült megtanítanunk neki, arra majd az élet megtanítja a mi gyermekünket is. Nekünk mindig megvolt mindenünk?

Ajándékozás

A meglepetés-ajándék még a kisgyerekeknek sem mindig öröm. Kicsiktől, nagyoktól egyaránt kérdezzük meg, hogy mit szeretnének, ne vegyünk fölösleges dolgokat. Pénzt is ajándékozhatunk, ha azzal tudunk örömöt okozni.

Idős szülők

Kevés a nyugdíj, drágul a megélhetés, és nem mindenki tud időskorára megtakarítani.  Senki sem szeretne a gyermekei támogatására szorulni, sokszor meg sem merik mondani, hogy milyen szűkös körülmények között élnek. És az egészség sem a régi már!

Kérdezzük meg a szüleinktől, hogy hogyan élnek, miben segíthetünk. Ők kérdés nélkül felneveltek minket, voltak ugyan konfliktusaink, de örök harag soha sincsen. Nem az állami szociális rendszer feladata az idősgondozás, hanem a mi felelősségünk.

 


 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 22
Heti: 31
Havi: 317
Össz.: 69 533

Látogatottság növelés
Oldal: CSALÁDI KASSZA 2.
GAZDÁLKODJUNK OKOSAN! - © 2008 - 2024 - gazdalkodjunk-okosan.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »