GAZDÁLKODJUNK OKOSAN!

MINDENNAPI PÉNZÜGYEK, PÉNZKEZELÉS, MEGTAKARÍTÁSOK, ÖNGONDOSKODÁS, PÉNZ A PÁRKAPCSOLATOKBAN, COACHING, MEDIÁCIÓ

CSALÁDI KASSZA 1.

HÁZASPÁROK, ÉLETTÁRSAK PÉNZKEZELÉSE

Arra vagyunk kondicionálva, hogy a pénzről nem illik beszélni, nem szabad túl anyagiasnak lenni, a pénz nem boldogít, stb. Mégis az eltérő vélekedések rengeteg vita, veszekedés tárgyát képezik, és nem egyszer kenyértörésre is sor kerülhet a pénz miatt.

A párok mindegyike valamilyen pénzkezelési szokást hozott magával a családjából, ahol felnőtt, ezt a modellt próbálják megvalósítani az új életközösségben is.  De mi van akkor, ha pl. Feri családjában az édesanyja kezelte a pénzt, Mari családjában pedig az édesapja. Feri rábízza a keresetét Marira, Mari pedig boldogan elkölti, és a hónap második felében már kenyérre sem telik, a kifizetetlen számlák pedig halmozódnak. Aztán jöhet a számonkérés mindkettőjük részéről.

Nos, ha egy pár a közös háztartás mellett dönt, akkor meg kell beszélni:

  • Kinek mennyi a jövedelme?
  • Mennyit tesznek a közösbe?
  • Mennyit tartanak meg saját maguknak?
  • Ki intézi a számlák befizetését?
  • Hogyan kezelik a megtakarításokat?
  • és így tovább …

Dédanyáink korában elég egyszerű volt a helyzet, a nőknek nem volt saját keresetük, az örökölt vagyont is a férj kezelte.  Nagyszüleink, szüleink életében többnyire mindkét fél dolgozott, és a nők minden téren egyre öntudatosabbá váltak.  Ma már az sem ritka, hogy a nő hoz haza többet a konyhára. A pénzünket pedig már nem a szalmazsákban vagy dobozkában tartjuk, hanem a bankokban.

És bizony a házasságok, élettársi kapcsolatok is másképpen működtek. Most egy folyamatosan változó világban élünk. Van rá garancia, hogy holtomiglan holtodiglan együtt maradunk? Pedig szinte mindannyian úgy vágunk bele.

Közös bankszámla?

Igen, legyen, a közös életmódra, közös kiadásokra.

Saját bankszámla?

Emellett viszont legyen mindkét félnek saját bankszámlája, saját megtakarítása, mert senki nem tudhatja, hogy mit hoz az élet. Azt hisszük, hogy velünk soha nem történhet meg, de sajnos számtalan példáról tudunk, amikor az egyik fél leveszi a pénzt a bankszámláról és kereket old, a másik pedig egy fillér nélkül marad. Vagy olyan is előfordul, hogy szép lassacskán titokban kerül másik bankszámlára a pénz.

Beszéljük meg mindjárt az együttélés kezdetén, hogy ki mennyit tesz a közös bankszámlára és mennyivel rendelkezik saját maga. Ezt később lehet módosítani a keresetek, kiadások függvényében békességben, ha minden rendben van. Ha elmérgesedik a helyzet, akkor viszont már nehezebb.

Nehéz beszélni a pénzről?

Igen, nehéz. De egy szakértelemmel rendelkező tanácsadó, mediátor átsegít a nehézségeken. Úgy irányítja a beszélgetést, hogy ne sértsen meg senkit sem.

Megér ennyit a békesség és a biztonság?

  


 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 5
Heti: 45
Havi: 287
Össz.: 69 186

Látogatottság növelés
Oldal: CSALÁDI KASSZA 1.
GAZDÁLKODJUNK OKOSAN! - © 2008 - 2024 - gazdalkodjunk-okosan.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »